Fikri ve Sınai Mülkiyet Hukuku

İşletmeler için fikri ve sınai mülkiyet konusu değerlerinin muhafazası günümüz ekonomisinde çok büyük önem taşımaktadır. Büromuz müvekkillerine marka, patent, endüstriyel tasarım, coğrafi işaretler, entegre devre topografyaları, telif, ticari sır, bilgisayar yazılımları, araştırma ve iş geliştirme faaliyetleri, özellik taşıyan ürün ve hizmetler ve bunların üretim ve sunumlarına ait fikir ve süreçler ve diğer fikri veya sınai mülkiyete tabi olabilen değerlerin tescil ve korunması konularında destek sunmaktadır.

Büromuza bağlı avukatlar, Türk Patent Enstitüsü ve Avrupa Patent Enstitüsü nezdinde doğrudan yapılan her türlü işlem ve Dünya Ticaret Örgütü kapsamında yürürlükte olan uluslararası konvansiyon ve anlaşmalar kapsamında yapılan dolaylı işlemler konularında hizmet sunabilmektedirler.

Ayrıca avukatlarımız internet üzerinde faaliyet gösteren e-işletmeler kapsamındaki özel durumları da içerir şekilde, fikri ve sınai mülkiyet unsuru taşıyan her türlü değerin devri, kullandırılması ya da kiralanması benzeri unsurlar taşıyan tüm işlemler, lisanslandırma ve teliflendirme gibi faaliyetler hakkında da danışmanlık hizmeti vermektedir.

ADMD, tedbir ya da tespit amaçlı baskın ve el koyma işlemleri dahil müvekkillerinin fikri ve sınai mülkiyet haklarının korunması için özel olarak yetkilendirilmiş mahkeme ve savcılıklar ve diğer tüm hukuki ve idari başvuru makamları önünde temsil hizmetleri verebilmektedir.

Faaliyet Alanlarımız