Ortaklar

Orhan Yavuz Mavioglu

Orhan Yavuz MaviogluAv. Orhan Yavuz Mavioğlu 2005 yılından itibaren ADMD Avukatlık Bürosunun yönetici ortağı olarak görev yapmaktadır. Büromuzun idaresinin yanı sıra finans kurumları ve ticaret şirketlerine yönelik olarak başta birleşme ve devralmalar, şirket işlemleri ve vergi uyuşmazlıkları gelmek üzere farklı ve çeşitli alanlarda müvekkillerine hukuk danışmanlığı ve temsil hizmetleri sunmaktadır.

Sayın Mavioglu ADMD'ye katılmadan önce Altheimer & Gray isimli A.B.D. menşeli bir avukatlık firması ile işbirliği içerisinde çalışan Özel & Özel Avukatlık Bürosunda, Arthur Andersen ve Ernst & Young uluslararası bağımsız denetim şirketlerinin Türkiye temsilciliklerinde avukat olarak çalışmış ve ayrıca Balıkesir Astsubay Meslek Yüksek Okulu nezdinde 'Hukuka Giriş' ve 'İdare Hukuku' dersleri vermiştir.

Sayın Mavioğlu, hukuk lisansı eğitimini Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde tamamlamıştır. Kendisi ayrıca Marmara Üniversitesi Avrupa Birliği Enstitüsünde İngilizce Avrupa Birliği Hukuku, İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Mali Hukuk ve A.B.D. New York, Columbia Üniversitesinde A.B.D. hukuku alanları üzerinde yüksek lisans çalışmaları yapmıştır.

Av. Orhan Yavuz Mavioğlu 2000 yılından itibaren İstanbul Barosuna kayıtlı bir avukattır ve kendisi 2004 yılında A.B.D. New York Baro Sınavını da başarıyla geçmiştir. Sayın Mavioğlu Türk Patent Enstitüsü ve Avrupa Patent Kurumu nezdinde 2001 yılından itibaren marka ve patent vekilidir.

Sayın Mavioğlu'na +90 212 269 56 61 numaralı telefon ya da yavuz.mavioglu@admdlaw.com e-posta adresi aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Duygu Alkan

Duygu AlkanAv. Duygu Alkan ADMD Avukatlık Bürosu kurucu ortaklarından biri olup, 2004 yılından itibaren ADMD Dava ve İcra İşlemleri Bölümünün idarecisi olarak görev yapmaktadır. İdari görevlerinin yanı sıra Sayın Alkan başta ticari, medeni, idari ve cezai konularda uyuşmazlıkların çözümü, alacak tahsili, iş ve rekabet hukukları gelmek üzere farklı ve çeşitli alanlarda müvekkillerine hukuk danışmanlığı ve temsil hizmetleri sunmaktadır.

Sayın Alkan ADMD'ye katılmadan önce Ergun Özer Avukatlık Bürosunda ve Ernst & Young uluslararası bağımsız denetim şirketinin Türkiye temsilciliğinde ve avukat olarak çalışmıştır.

Sayın Alkan hukuk lisansı eğitimini Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde tamamlamıştır. Kendisi ayrıca İstanbul Ticaret Üniversitesinde ticaret hukuku alanında yüksek lisans çalışması yapmıştır.

Av. Duygu Alkan 2002 yılından itibaren İstanbul Barosuna kayıtlı bir avukattır.

Sayın Alkan'a +90 212 269 56 61 numaralı telefon ya da duygu.alkan@admdlaw.com e-posta adresi aracılığı ile ulaşabilirsiniz.