Çevre Hukuku

Türkiye'de çevre hukuku mevzuatı her geçen gün gelişmektedir. Büromuz gelişen bu hukuk alanında müvekkillerinin ihtiyaçlarına yönelik olarak çok yönlü hizmetler sunmaktadır.

ADMD özellikle atık yönetimi, arazi kullanım ve yerleşimi, faaliyetlere ilişkin çevre etki değerlendirme raporları ve çevre etki sigortaları, ilgili idari kurumlar nezdinde yapılan izin ve ruhsat başvuruları, soruşturma ve cezalara ilişkin idari ve hukuki başvuru yolları, mevzuata uyum çalışmaları ve benzer konularda hizmet vermektedir.

Ayrıca müvekkillerimize yenilenebilir enerji kaynaklarına yapılan yatırımlar, geri dönüşüm projeleri, katı ve sıvı atıklardan enerji üretimi, olumlu çevresel etki kapsamında yapılan araştırma ve geliştirme çalışmaları, ve diğer benzer hususlarda yürürlükte olan teşvik ve vergi indirimleri konularında da danışmanlık sunmaktayız.

Ofisimiz maden arama ve işleme ve kimyasal atık ortaya çıkmasına sebep olan özel sanayi alanlarında faaliyet gösteren şirketlere, çevre hukuku mevzuatına uygun tesis kurma ve üretim yapma, bu kapsamda üretim süreci standartlarına uyum sağlama ve çevre hukuku ile alakalı olarak ortaya çıkan uyuşmazlıklarda danışmanlık hizmeti vermektedir.

Faaliyet Alanlarımız