Hukuk Bürosu

Analitik, dikkatli, mükemmeliyetçi ve dinamik bir avukatlık bürosu olmak için yola çıkan MAVİOĞLU & ALKAN Avukatlık Bürosu çalıştırdığı avukat ve üstlendiği vekalet sayısı kapsamında 'büyük' bir büro değildir ve bunu hedeflememektedir. Avukatlarımız müvekkilleri ile güvene dayalı ve uzun vadeli ilişkiler kurmayı amaçlamaktadırlar.

Maiden's Tower - Istanbul, Turkey

MAVİOĞLU & ALKAN Hukuk Bürosu (ADMD) ticari işletmelere, finans kurumlarına ve bireylere, başta ticari meseleler olmak üzere tüm hukuk dallarında hizmet vermekte olan bir hukuk bürosudur. ADMD yabancı sermaye yatırımları, ticaret hukuku uygulamaları ve vergi uyuşmazlıkları konularında yoğun olarak faaliyet göstermektedir.

MAVİOĞLU & ALKAN Hukuk Bürosu (ADMD) 2004 yılında İstanbul’da faaliyete geçmiştir. Ortaklarımız geçmişte uluslararası danışmanlık ve muhasebe şirketlerinde tecrübe edindiklerinden dolayı, ofisimiz yerli müvekkillerinin yanı sıra yabancı müvekkillerine de, hedeflerini verimli bir şekilde gerçekleştirebilmeleri için hukuk hizmeti vermektedir.

Bir ticari işletmenin kuruluşundan tasfiyesine kadar geçen süreçte ihtiyaç duyulabilecek tüm hukuki konularda hizmet veren avukatlarımızın tamamı Türkçe ve İngilizce dillerinde hizmet sunabilmektedirler.

Hukuk Bürosu bir avukatın dikkat ve özeni ile uluslararası bir danışmanlık firmasının profesyonel yaklaşımını birleştirerek müvekkillerine hakkettikleri en iyi hizmeti sunmayı hedeflemektedir.

2004 yılından beri hizmet vermekte olan hukuk büromuz, özellikle yabancı yatırımlar konusunda gösterdiği faaliyetler kapsamında bir takım yabancı menşeli yayınlarda aşağıda kısaca özetlenir şekillerde anılmıştır:

  • İngiltere'de yayınlanan ve iş dünyasına yönelik bir dergi olan Corporate Intl Magazine, ADMD Avukatlık Bürosunu 2010 yılı kapsamında yaptığı değerlendirmelerde "Türkiye'de Yılın En İyi Butik Avukatlık Bürosu" olarak seçmiştir.
  • Küresel anlamda birleşme ve devralmalar, girişim sermayesi, özelleştirmeler, borç yapılandırma ve benzeri şirket işlemlerini küresel olarak takip eden ve yayınlayan DealMakers Monthly isimli dergi, 2012 yılı için ADMD'yi 'Vergi, Kurumsal Finansman, Birleşme & Devralmalar ve Alternatif Uyuşmazlık Çözümleri Konusunda Yılın En İyi Hukuk Bürosu' olarak değerlendirmiştir.
  • Dünya çapında hukuk alanında çalışan profesyonellere yönelik yayınlanan Global Law Experts isimli dergi 2011 yılı ödülleri kapsamında ofisimizi "2011 Yılı Kurumlar Vergisi Dalında En İyi Hukuk Bürosu" olarak seçmiştir.
  • Finans dünyasına yönelik yayınlanan World Finance isimli dergi avukatlarımızdan Orhan Yavuz Mavioğlu'nu 2011 yılı değerlendirmelerinde "Türkiye'nin En İyi Vergi Danışmanı" olarak seçmiştir. Ayrıca aynı yayıncı kuruluş 2012 yılı için yaptığı değerlendirmelerde büromuzu "Vergi Konusunda En İyi Hukuk Bürosu" olarak seçmiştir.
  • İngiltere'de avukatlara yönelik olarak yayınlanan Lawyer Monthly isimli dergi büromuzu 2011 yılı için Türkiye değerlendirmelerinde "En İyi Vergi Hukuku Bürosu" olarak belirlemiştir.
  • Şirket birleşme ve devralma konularında yatırımcı ve uzmanlara yönelik yayınlanan Acquisition International isimli dergi, 2011 yılı için yaptığı değerlendirmelerde ADMD'yi “Türkiye'nin Kurumlar Vergisi Konusunda En İyi Hukuk Bürosu” olarak seçmiştir.
  • Yatırım fonları, kurumlar vergisi, birleşme ve devralmalar ile özel sermaye yatırımları konusunda uzmanlara yönelik olarak internet üzerinden yayın yapan İngiltere merkezli Finance Monthly isimli kuruluş, 2013 Finance Monthly Küresel Ödülleri kapsamında ADMD'yi "Vergi Alanında En İyi Hukuk Bürosu" olarak seçmiştir.